23.4 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 12, 2023

Buy now

spot_img

SESİN ALTI GİZLİ GÜCÜ

Yaşamın Başlangıcı Sestir.

SESİN ALTI GİZLİ GÜCÜ
1-SES DNA’YI DEĞİŞTİREBİLİR
2011 yılında, Rus biyofizikçi Pjotr Garjajev, DNA’yı değiştirme konusunda sadece ses ve ışık frekanslarını kullanarak bazı deneyler yürüttü. Sadece frekansları kullanarak DNA bilgi modellerini aktararak, kurbağa embriyolarını semender embriyolarına dönüştürdü.
2-SES LEVİTE EDEBİLİR (Maddeyi havada yükseltebilir)
İspanyada ve İngilterede 2015’te bir grubun ürettiği bir cihaz, küçük nesneleri havaya kaldırabiliyor ve hareket ettirebiliyordu.
Teorik olarak, eğer ses yeterince yükseltilirse, çok büyük nesneler de levite edilebilirdi.
3-SES SUYU KAYNATABİLİYOR
Peter Davey, bir mucit ve bir saksofon ustası, suyu ses dalgalarıyla saniyeler içinde kaynatabilen bir cihaz üretti. Kendisi buna “sonik kaynatıcı” adını veriyor. Isıtıcının çalışma şekli uzmanları şaşırtıyor.
4-SES IŞIK YARATIYOR
Sesin ışığa dönüşmesi, ışıkla harekete geçirilen ve bir sıvıda patlayan baloncukların kısa ışık parlamaları halinde yayılması demektir.
Burada yoğun bir miktar enerji de meydana getirilmektedir.
5-SES IŞIKTAN DAHA HIZLI HAREKET EDER.
2007 yılında, bilim adamları deneysel olarak, ses itilimlerinin ışık hızından daha hızlı hareket edebildiğini ispatladılar. Aynı zamanda, ses dalgalarının süratinin sonsuz boyutuna kadar varabildiğini de gösterdiler.
6-SES VİRÜSLERİ ÖLDÜREBİLİYOR.
2008 yılında yapılan bir araştırma, basit virüslerin aktive olduğu frekansları matematik olarak tespit etti. Bu, tüm nesnelerin yapısında mevcut olan bir karakteristik özellikten; “rezonans frekansı”ndan kaynaklanıyor. Rezonans Frekans, bir objenin doğal olarak titreştiği frekanstır.
SES GELECEĞİN TIBBI OLABİLİR Mİ?

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,930BeğenenlerBeğen
3,803TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles