20 C
New York kenti
Cuma, Haziran 16, 2023

Buy now

spot_img

RUDOLF STEİNER

100 sene önce görenler olmuş, bugün görmeyenler var. Rudolf Steiner bir asır önceden olacakları görmüştür.

Rudolf Steiner (d. 25 Şubat 1861- ö. 30 Mart 1925), Avusturya asıllı filozof, bilim adamı, eğitimci, sanatçı, ezoterist, yazar, antropozofi’nin kurucusu, 1917′ de bir toplantıda yaptığı konuşmasında ( GA.177 makalesi sayfa 97-236) diyor ki:
Öyle bir zaman gelecek ki, bir kısım materyalist doktorlar tüm dünyada çocukların ruhlarını aşılarla kovalayacaklar. Aşı, insanlardaki ruhaniyetin yok edilmesi, onların biyolojik robotlar haline getirilmeleri için doğumlarından itibaren çocuklara yapılacak. Doğum sonrası gençlik döneminde insan bedeni dışardan yapılan öyle işlemlere maruz kalacak ki, düşünemez, aklını kullanamaz hale gelecek. Bunu çocuklara doğar doğmaz, gençlik yıllarında yapılan aşılarla gerçekleştirecekler.
Biz algıladığımız realitenin gerçekliğini ancak zihnimiz ve ruhumuzla anlayabiliriz. Bizim gerçek olarak algıladığımız gerçeklik, aslında ne kadar gerçektir? Ruh ortadan kalkarsa bunu algılayabilme potansiyelimiz de ortadan kalkar, yani gerçeğin gerçekliğini. Gelecekte insanların bedenlerini sözde sağlıklı kılmak üzere insanlara aşılar yapılacaktır. Bu aşılardan sonra insanlık artık ruh ve zihine sahip ruhsal varlıklar değil, kimyasal makinelere dönüşeceklerdir. Gelecekteki doktorların görevi insanlarda ki ruhu kovalamak olacaktır.
Karanlığın ruhları (güçleri) onlar buradalar ve aramızdalar. Gelecekteki en büyük tehlike budur ve onların etkilerini bizim fark edebilmemiz ve onlara teslim olmamamız, nereden geldiklerini, nasıl karşımıza çıktıklarını ve nerelerde olduklarını bilebilmemiz için, onlara karşı bekçiler gibi uyanık olmamız gerekiyor. Onlar şu an zaten yanımızdalar ve insanlar onları bilseler de bilmeseler de onların gerçekliğinde hiçbir şey değişmemektedir.
Karanlığın güçleri gelecekte tüm dünyaya yayılıp, insanları yanlış yollara sevk edip, insanlığı karıştırıp dağıtacaklar. Gelecekte gerçekleşecek böyle bir paradoks için ben defalarca uyarılarda bulundum. İnsan öyle bir gelişim gösterecektir ki, belli ölçülerde bir ruhaniyet edinecektir. Ancak materyalist zihin kendisini daha da geliştirecek, karanlık gücün emirleri doğrultusunda maddesel donelerle ruha karşı savaş açacaktır. İnsanın ruhaniyetinin gelişmişlik ölçüsü maddeye karşı gösterdiği tutumla belirlenecektir.
Ben size daha önce de karanlığın güçlerinin insan bedenine nüfus edip (yerleşip), onların bilinçlerini kotlayıp ve onlara ilham yoluyla ruhlarını kovaladıklarını söylemiştim. Karanlık güçlerin tek amacı ruhu bedende barındırmamak, ruhu kovalamak ve bedeni ruhtan kopararak bir nevi yok etmek. Aşılar bu maksatla yapılıyor, çünkü aşılar insanları aptallaştırılıyor , soytarılaştırıyor, ruhsuzlaştırıyor, tamamen materyalist bir zihniyete yönlendiriyor. Kişi sadece maddi olanla yetinsin, spiritüel gelişme göstermesin isteniyor.
Sadece aşılar değil, gıda alımında da ruhani değil, maddesel beslenme biçimi destekleniyor. İnsanların sadece maddesel beslenmesi teşvik ediliyor.
Çağımızda (1917) gerçekleştirilen en büyük olayların gayesi geleceğe yöneliktir, geleceğin insanının dünyaya bakış açısını, gerçeklik algısını saptırmaktır. Ve tekrar ediyorum karanlık gücün bu çalışmalarına karşı insanın bekçi gibi uyanık olması gerekmektedir. Ben bu konudaki tespitlerimi net olarak bildiriyorum. Ben size diyorum ki hazırlanın! Bunu söylerken de biliyorum, bir şeyler oldu ve gelecekte de olacak. Bundan dolayı hazır olun diyorum. Çünkü onlar tarafından böyle bir hazırlık var.
Sadece yüzeysel inanışa sahip olan kişiler, yarın ve öbür gün bir savaşın bilinen savaş mekanizması gibi yapılacağını zannederler. Sadece yüzeysel olan olaylar kişiyi böyle bir düşünceye sevk eder. İnsanlığın çoğunluğu yüzeysel olan olaylarla yetindiği ve orada kaldığı için, derinlerde olan bitenden haberleri olmayacaktır.
Dünyadaki insanların çoğu Amerika ve batıdan gelen uygarlığın seyrine göre etkilenerek o yönde hareket etmek zorunda kalacaktır. Bizim şu an görmekte olduklarımız, bize sempatik gelecek bir şekilde servis ediliyor. Şu an (1917) batı,bir çiçek gibi gelişmektedir. Gelecekle ilgili kıyas yaptığımızda ve bu gelecek 2000’inci yılına girdiğinde Amerika tarafından dikte ettirilen düşünce yasağı, kanuni yasalarla birlikte bireysel düşünceyi ortadan kaldıracaktır.

FB IMG 1621498108925 1

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,930BeğenenlerBeğen
3,807TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles