21.9 C
New York kenti
Pazar, Haziran 25, 2023

Buy now

spot_img

RÜYA GERÇEĞE ÇAĞRI

“Hak geldiğinde batıl yok olmaya mahkumdur” tıpkı karanlıkların içinde saklananları ışığın ifşa etmesi gibi.
İlimi nasıl anlamalıdır insan? Doğrulukta ölçü nedir?
Öğrenilen her bilgi bakış açısına göre değişir mi?.. Öyle ise birden fazla doğru ve birden fazla seçenek olması gerekmez mi?
Alemde nasıl bir sistem var? Bizler bu sistemi neye göre yorumlarsak yada nasıl yorumlarsak daha doğru olur?
Bugün doğruluk ve ilim adına bizler napıyoruz?
Niiçin ışıklar karanlıkta gizlenenleri ifşa etmeye yetmiyor?
Yoksa baktığımız halde gördüklerimizden şüpheye ve inkara mı düştük.?
Gözlerimizi ve önümüzdekileri aydınlatan ışığa rağmen zihinlerimizi karanlıkta tutarsak, hakikat yerine heva ve heveslerimizi kendimize rehber yaparsak doğrular ve görülenler elbetdeki değişecektir. İşte bugün ve geçmişte olduğu gibi insanlığın tanrı tanımazlığı, denizi yaran Musa a. s rağmen altın buzağını kendisine ilah edenler bugünde aynı mantık ve sapkınlık üzerinden inatla ve istikrarla, Rabbinden gelen hikmetleri anlamak ve ibret almak yerine, insanın kendisine kısa süreli mutluluklar veren cezbedici fikirler ve arayışlar peşinde koşmaktadır. Bunun yeni adı dinsizlik, bunun yeni adı maddecilik.
Anlamadığı bilime felsefe katarak, yorum katarak arkasında yaratıcı kudreti görmezden gelen herşeyi maddeye indirgeyen bir bilim anlayışı çerçevesinde teknolojiden konuşmak, bunu yaparken de Allah ı elle tutulur gözle görülür madde içinde aramak ona madde ile delil getirmek…
Demek ki insan Kur “an, yani hak ışığından ayrıldıkça alem içinde delillere rağmen bir hakikat bulmak yerine, safsatalar ve ihtimaller içinde batıla batıp karanlıklara gömülebiliyor.
İşte bu yüzden Kur ‘an var. Hakikat var.. Gerçeğe çağrı var..unutmayınki yeryüzünde kaç tane inanç çıkarsa çıksın batıl herzaman yok olmaya mahkumdur.
Muhakkak ki Allah doğru söyledi!

FB IMG 1620692100426
Önceki İçerikYAHUDİ DEVLETİNİN ÖMRÜ!
Sonraki İçerikTÜRK’ÜN TARİHİ

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,930BeğenenlerBeğen
3,821TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles