22.7 C
New York kenti
Çarşamba, Haziran 14, 2023

Buy now

spot_img

İlim Nedir?

İlim Ne Demek? İlim Nedir? İlim Tdk Kelime Anlamı
İlim kelimesi aynı zamanda bilim olarak da nitelendirmektedir. Diğer yandan dini açıdan da bir anlamı olması ile beraber merak edilen kelimeler içinde yer almaktadır. Peki, ilim ne demek? İlim nedir? İlim TDK kelime anlamı ile alakalı detaylar.

TDK açısından ilim kelimesine mukabil olarak, ‘bilim’ sözcüğü gelmektedir. Özellikle fiziki evreni gözlem ve gözlem üstünden araştıran; merak, iman ve gaye ile birlikte desteklenen çalışmalar bütünü olarak da söylemek mümkün.

İlim Ne Demek.
Bir şeyi gerçek yönüyle kavramak, gerçekle örtüşen kati inanç ve bir nesne şeklinin zihinde oluşması benzer biçimde farklı anlamlar üstünden ele almak mümkün. TDK açısından ise ilim ile beraber karşılık olarak bilim kelimesi çıkmaktadır. Aynı zamanda ilim bilgisizliğin karşıtı olarak da ifade edilir.

İlim Nedir?

Gerçekte birebir olarak örtüşen ve bu konuda merak ile iman üzerinden inceleme gerçekleştirme durumuna ilim denmektedir. Dini açıdan ise alimler tarafından da ele alınan ve adına evren denmiş benzer biçimde anlatım edilmektedir. Beşeri olarak dile getirilecek olan ilim kelimesi, insanoğlu adına yaratılmış olan gerçeklik biçiminde öne çıkabiliyor.

Hem malumat alanları aynı zamanda bilgide kesinlik derecesi kapsamında ilim kelimesi ele alınabilmektedir. Gerçek dünya içerisinde bilim ile karşılık bulurken, dini açıdan da yaratılan âlemler şeklinde ifade edilebilmektedir. Her iki anlamı üstünden de gündelik hayatın içinde kullanmak olası. Ayrıca birtakım yazılı kaynaklarda ve eserlerde karşılaşılmış olduğu vakit bu anlamlar eşliğinde cümle anlaşılabilir.

IMG 20210420 WA0009

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,930BeğenenlerBeğen
3,807TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles