22.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 25, 2023

Buy now

spot_img

Geleceğin İlim Dalları

ruyalar_sirlari #Ruh enerjisi, #manyetizma,hipnoz, #telekinezi geleceğin ilim dalları arasında olmasına değin, günümüz insanı bu gibi ilim dallarında yeterince bilgi ve donanıma sahip olmadığı gibi, bugün her gördüğü ve duyduğunu takliden rtüellere bağlı kalarak yapmaya çalışanlar neticeleri bir hayli vahim olan durumlara bulaşırlar.

Acilen bu konular hakkında bilir kişilerin duruma el atmaları ve bu insanları uyarmaları gerekir. Zira toplumda ayakları yere basmayan her çeşit bilgi, bazı kimselerce tekele alınıp ilim adı altında satılmaktadır.

Bugün Avrupa da olduğu gibi ülkemizde de bu konuya eğilmiş eğitimli kişiler bir araya getirilip, ilmi ve bilimsel bu konuları başka insanların tekelinden almaları gerek. Aksi halde ufolarla çakra açıp temas kurduğunu sanan körpe ve cahil genç kesim, inançsız ve musallatlı deist ve ateist kesim, bir grup meraklı ve araştırmacı batil fikirlee bulanan orta kesim, kendisini şifacı adleden cinlerin kendilerini kandırdığı sözüm ona çakma hocalık yapan bazı medyum tipleri yada hoca geçinenler, halkın toplum psikoloji ve ruh sağlığını olumsuz şekilde etkilemektedirler.

Bu anlamda ilime Fene bilime katkı sağlayan işini gerekli kontrolleri ve isbatlarını sağlayarak yapmış olan herkezce kabul görmüş aklı selim uzmanlarımızın birleşmelerine ihtiyacımız vardır.

Denetimsizlik, bilgi kirliliği, her yazilan ve çizilenin haber değeri taşıması, söz konusu durumlarda, gereken araştırmacı heyetin olmayışı, toplumun kendi içinde bir sirkülasyona girmesini ve batini fikirlerin sosyal medya da hızla türemesine neden olduğu gibi insanların bilinçsizce dinsizleşmelerine neden olan vahim bir durumdur.

İnşallah bu konularda aydınlatıcı daha fazla bilgili kişi bir araya gelir ve toplumun başka bir yarası olan bu konularda fayda
sağlayabilirler. Bu uğurda gönül veren biri olarak çok okuyan fakat az düşünüp hiç analiz yapmayan ve ilimden ve bilgiden kıyas etmeksizin yanlızca işine geleni alan bir toplum olduğumuzu söylemek zorundayım. İnşallah bilime ve ilime katkı sağlaması ümidi ile YouTube dan bizi izlemeyi unutmayın.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,930BeğenenlerBeğen
3,821TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles